Masz długi? Nic straconego! – Upadłość konsumencka Wrocław

Posted on Posted inFinanse

W dobie pandemii kłopoty finansowe dotykają niemal wszystkich. Systematycznie zmniejszane etaty, mniejsze wynagrodzenia, a czasami nawet masowe zwolnienia sprawiają, że pieniędzy zaczyna brakować na wszystko. A przecież za coś trzeba żyć, prawda? Tego typu sytuacje wykorzystywane są przez liczne parabanki, które coraz częściej namawiają nas do zaciągnięcia pożyczki. Jeśli jesteś w stanie spłacić ją szybko – świetnie. Gorzej, jeśli za jednym kredytem czai się cała spirala finansowa, z której bardzo ciężko wybrnąć. Zalazłeś się w podobnej sytuacji? W takim razie trafiłeś w odpowiednie miejsce. W tym artykule dowiesz się, czym jest upadłość konsumencka Wrocław i jakie niesie za sobą konsekwencje. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Upadłość konsumencka Wrocław – Wprowadzenie do zagadnienia

Nie ulega wątpliwości, że zagadnienie „upadłość konsumencka” Wrocław niemal wszystkim kojarzy się negatywnie. Okazuje się jednak, że to błędne myślenie! Ogłoszenie takowej działalności niesie za sobą szereg pozytywów, o których mówi się zdecydowanie zbyt rzadko. Tym jednak zajmiemy się nieco później; najsampierw należy natomiast wskazać, czym właściwie jest upadłość konsumencka.

Upadłość konsumencka to nic innego, jak całkowite lub częściowe umorzenie długów osoby fizycznej, która nie posiada własnej działalności.

Jeśli zatem nie jesteś właścicielem żadnej firmy, a Twoje zadłużenie ma charakter czysto prywatny, upadłość konsumencka jest zagadnieniem, które może Cię zainteresować!

Czy upadłość konsumencka ma jakieś zalety?

Choć upadłość konsumencka Wrocław na ogół kojarzy się negatywnie, okazuje się, że wdrożenie jej w życie może nieść za sobą szereg zalet dla osób, które nie są w stanie samodzielnie uporać się ze swoimi długami. Pierwszym z pozytywów jest, oczywiście, całkowite lub częściowe umorzenie długów. To niewątpliwie ogromna szansa dla wszystkich dłużników – rozwiązanie tego typu umożliwia bowiem odzyskanie komfortu psychicznego i ponowne posiadanie „czystej karty” finansowej. Drugą z zalet jest możliwość rozłożenia pozostałych zadłużeń na wygodne raty. Jeśli zatem dłużnik nie jest w stanie spłacić swoich zobowiązań jednorazowo, może spłacać je z miesiąca na miesiąc. Trzeci z pozytywów to zawieszenie wszelkich postępowań egzekucyjnych i sądowych. W praktyce oznacza to, że po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej komornik nie może egzekwować dóbr materialnych dłużnika.

A co z wadami?

Oczywiście – wszystko, co ma swoje zalety, ma także i wady. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku upadłości konsumenckiej. Warto wiedzieć, że jej ogłoszenie wiąże się z całkowitą likwidacją majątku dłużnika. Oznacza to, że osoba ubiegająca się o status upadłości konsumenckiej musi pożegnać się ze wszystkimi nieruchomościami, pojazdami i cennymi przedmiotami, które mogą być uznane za wartościowe. Kolejnym negatywem płynącym z ogłoszenia upadłości konsumenckiej Wrocław jest także męcząca i zawiła procedura. Aspekt ten niewątpliwie może odstraszać, jednak gwarantujemy, że warto uzbroić się w cierpliwość. Wszak czym jest parę chwil nerwowości w porównaniu do życia bez długów?

Upadłość konsumencka Wrocław – Gdzie się zgłosić?

Jeśli zatem jesteś dłużnikiem zainteresowanym ogłoszeniem upadłości konsumenckiej, a dodatkowo mieszkasz we Wrocławiu, trafiłeś w odpowiednie miejsce! Kancelaria Prawna GFP Legal to dolnośląski doradca cechujący się profesjonalizmem, wiedzą i doświadczeniem. Jeśli zatem jesteś zainteresowany ogłoszeniem upadłości konsumenckiej, koniecznie wejdź na stronę Pozbądź się Długów https://pozbadzsiedlugow.pl/upadlosc-konsumencka/. Znajdziesz tam mnóstwo rzetelnych informacji dotyczących omawianego przez nas zagadnienia, a także liczne porady oraz kontakt do osób, które mogą Ci pomóc.

Czy upadłość konsumencka Wrocław to dobry pomysł?

Jak zostało wyżej wspomniane, upadłość konsumencka jest czasami jedynym wyjściem, które umożliwia dłużnikowi odzyskanie dawnego życia. Jest to rozwiązanie, które niesie za sobą szereg wad i zalet, jednak zdarza się, że osoba zadłużona nie ma innego wyboru. To właśnie dlatego rozwiązanie to jest polecane wszystkim, którzy nie mają możliwości samodzielnego wyjścia ze swojej krytycznej sytuacji finansowej. Jeśli zatem posiadasz potężne długi, z którymi nie potrafisz się uporać, upadłość konsumencka Wrocław może być dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem.

Upadłość konsumencka – Podsumowanie

Posiadasz spiralę długów, z której nie jesteś w stanie się wyplątać? Wiesz, że Twoje długi to niekończąca się historia? Nie jesteś w stanie zaplanować bezpiecznej przyszłości? Obawiasz się, że Twoje zobowiązania mogą wpłynąć na sytuację finansową Twoich dzieci? Jeśli odpowiedziałeś „tak” przynajmniej jeden raz, wiedz, że upadłość konsumencka Wrocław jest rozwiązaniem właśnie dla Ciebie! Weź sprawy w swoje ręce i raz na zawsze uporaj się ze swoimi problemami. Skontaktuj się z zaufaną Kancelarią Prawną i rozpocznij procedurę jak najszybciej. Uświadom sobie, że przyszłość należy do Ciebie!