Opakowania foliowe i ich cechy charakterystyczne

Posted on Posted inPozostałe

Opakowania foliowe cieszą się cały czas bardzo dużą popularnością, gdyż są tanim sposobem, dzięki któremu można zabezpieczyć artykuły spożywcze przed popsuciem. Są one również doskonałą ochroną przed zarazkami, bakteriami i innymi zanieczyszczeniami. Dużą popularnością cieszą się także opakowania foliowe z nadrukiem, które pozwolą również jednocześnie reklamować dany produkt. Generalnie, opakowania foliowe producent oferuje ich dużą różnorodność. Mają one zastosowanie w wielu różnorodnych branżach, między innymi w przemyśle spożywczym i gastronomicznym.

Opakowania foliowe producent, pozwalają w tani a zarazem efektywny sposób chronić produkt przed różnymi czynnikami zewnętrznymi i przed uszkodzeniami mechanicznymi. Chronią one przed wszelkiego rodzaju zepsuciem oraz przed rozpadem. Zabezpieczają produkt i tym samym przedłużają jego żywotność. Za pomocą tych opakowań, inwestuje się w trwałość produktów. Oczywiście muszą one spełniać odpowiednie normy, aby mogły być dopuszczone do kontaktu z żywnością. Co ważne, nie mogą one stanowić zagrożenia dla zdrowia i życia człowieka. Na ten moment jest bardzo duży wybór tych opakowań, jeśli chodzi o ich szerokość czy długość. Warto poznać najważniejsze informacje, dotyczące opakowań foliowych.

  • Opakowania te, mogą posiadać specjalny reklamowy nadruk,
  • w folię można zapakować artykuły spożywcze, garmażeryjne,
  • zabezpieczają żywność przed różnymi czynnikami, pleśnią, grzybem,
  • ułatwiają transportowanie artykułów spożywczych, do sklepu, do magazynu,
  • opakowania mogą być wykonane na podstawie różnych laminatów.

Jeśli chodzi o materiał, z jakiego powstają wyżej wymienione opakowania foliowe, to można wyróżnić ich następujące rodzaje, są to: BOPP/BOPP, BOPP/CPP i BOPP/PE oraz PE/PE. Są to jedne z najczęściej wykorzystywanych materiałów. Wśród tych opakowań można wyróżnić egzemplarze proste, klasyczne bądź takie, które posiadają wąskie lub szerokie zgrzewy zabezpieczające. Można jeszcze spotkać opakowania typu flow-packi. Są one coraz bardziej popularne. Można jeszcze wyróżnić opakowania z tak zwaną eurozawieszką bądź opakowania foliowe z klapką i klejem. Oba systemy mogą być również połączone w jedną całość i w ten sposób powstaje opakowanie z folii, które posiada jednocześnie eurozawieszkę jak i również klapkę z klejem.

Folie na opakowania mogą być przezroczyste bądź kolorowe. Mogą posiadać napisy o dowolnej czcionce czy grafice, w tym względzie panuje duża swoboda i dowolność wyboru. Opakowania te, są bardzo trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Nie ulegają łatwo zniszczeniu. Warto również zauważyć, że opakowania te, są zdecydowanie jednym z najtańszych sposobów na zachowanie trwałości produktu spożywczego. Warto z nich skorzystać by cieszyć się trwałością artykułów i ich niezmienionym wyglądem. Folia chroni przed wilgocią oraz nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Nie przepuszcza ona powietrza, dzięki czemu zapobiega powstawaniu pleśni oraz grzybów. Jest ona z pewnością rozwiązaniem tanim, szybkim i skutecznym w tym względzie.

Czytaj również na:

Opakowania do warzyw i owoców