Volvo V40 jako samochód rodzinny

Auto dla rodziny powinno odznaczać się kilkoma niezbędnymi parametrami. Najlepiej by pojazd był cztero lub pięciodrzwiowy, posiadał odpowiednio mocny silnik by sprawnie poruszać się z kompletem osób i bagażu na pokładzie, oraz umożliwiał komfortowe podróżowanie przynajmniej czterem osobom. Dziś sprawdzimy czy stare dobre Volvo V40 spełnia te warunki.

Pojazd o którym mowa to jeden ze sztandarowych modeli firmy Volvo. Odznacza się tym, z czego marka jest znana – trwałością, niezawodnością, oraz bardzo wytrzymałymi silnikami. Czy nadaje się na auto rodzinne? Według odpowiedzi naszych respondentów, jak najbardziej tak. Auto dostępne jest z nadwoziem wersji hatchback i posiada pięcioro drzwi. Tutaj już mamy pierwszy istotny plus. Aby auto dobrze sprawowało się jako rodzinne, musi być komfortowy dostęp do tylnej kanapy. Posiadanie drzwi z tyłu umożliwia łatwe wsiadanie i wysiadanie wszystkim pasażerom. Fotele w Volvo V40 są wygodne i obszyte materiałami dobrej jakości, które spokojnie są w stanie wytrzymać kilkanaście lat intensywnego użytkowania bez uszkodzeń. Z tyłu jest dużo miejsca dla pasażerów, nawet wysoka osoba nie musi siedzieć z podkulonymi nogami, aby zmieścić się we wnętrzu.

Inne ważne parametry to przestrzeń bagażowa. Auto rodzinne musi bowiem być w stanie przewieźć duże zakupy, a czasem również coś większego. Tutaj również model V40 nie zawodzi. Przestrzeń bagażowa sama w sobie jest niemała, mamy ponadto dodatkowe schowki w bagażniku, łatwo dostępne po podniesieniu jego podłogi. Złożenie siedzeń pozwala na przewiezienie dużego telewizora, a nawet lodówki. Samochód jest więc również świetny na wakacyjne bądź urlopowe wyjazdy z całą rodziną i mnóstwem bagażu. Aby móc dynamicznie poruszać się z taką masą na pokładzie, pojazd musi mieć mocną jednostkę napędową. Volvo V40 dysponuje całym szeregiem mocnych i ekonomicznych silników, które mają od nieco ponad stu do nawet dwustu koni mechanicznych. Trzeba przyznać, że model ten zarówno poradzi sobie z jazdą po Alpach będąc w pełni załadowanym, jak również da sporą dawkę adrenaliny kierowcą żądnym wrażeń. Silniki ponadto są znane z bezawaryjności i trwałości, nie grożą nam więc niespodziewane awarie w podróży, bądź trudności z rozruchem auta zimą

Czy można polecić Volvo V40 jako auto rodzinne? Z pewnością tak. Mimo iż model ten jest nieprodukowany już od ponad dekady, wciąż przyciąga nowych klientów jako solidne, ekonomiczne, mocne i przestronne auto. Nada się na duże zakupy, wyjazd z rodziną na wakacje, wycieczkę w góry, ale także dla kogoś kto lubi czasami mocniej wcisnąć pedał gazu.